• 318 m
  • 1 km
  • 1 km
  • ne
  • ano
  • ne
  • ne
  • ne

ČR » Vysočina » okres Třebíč » Lhánice

Chalupa Lhánice 2

typ objektu: chata

cena ubytování od 143 Kč / osoba / noc
minimální doba pronájmu 2 noci
maximální počet 10 osob
doba nástupu / odjezdu 0 / 0
přítomnost majitele ano
domluvíme se:

Průměrné hodnocení objektu: 10

Počet hlasujících: 1

Poslední aktualizace: 29. 11. 2011

Chalupa Lhánice 2 Chalupa Lhánice 2 je venkovský dům velikosti 4+1, s předzahrádkou, a poskytuje celoročně ubytování pro 8-10 osob.
Vesnička Lhánice se rozkládá na náhorní plošině na levém břehu řeky Jihlavy, nedaleko obce Mohelno. Okolí Mohelna nabízí nejen řadu vynikajících příležitostí pro turistiku a cykloturistiku, ale především klidné strávení Vaší dovolené.
Chalupa Lháníce 2 vybavení
V domě jsou 3 ložnice, obývací jídelna s TV a krbem, 2 koupelny s WC, a zařízená kuchyně s mikrovlnou troubou, kávovarem, lednicí, rychlovarnou konvicí atd. Kuchyně poslouží hostům k přípravě vlastního jídla.

Vhodné pro

rodina
cyklistika
turistika
na víkend
houbaření
romantika
pro seniory
agroturistika
levné dovolená
na vesnici
pro rybáře

Sportovní aktivity

Rybáři si přijdou na své
Každý rybář, který vlastní prut a rybářský lístek,by si je měl vzít sebou. Na řekách Jihlavě a Oslavě se ryby chytají přímo samy. Nevěříte? ... Vyzkoušejte. Také je možno rybařit na Dalešické a Mohelenské přehradě a blízkých rybnících. Voda v řece Jihlavě je tak čistá že v ní žijí raci.
Pro milovníky skálolezectví blízké skály "Baby".
Cyklostezky
Možnost zapujčení horských kol.
Mlynářská stezka - mapuje historii mlynářství a vede z Nového Města na Moravě až do Dolního Rakouska, kde navazuje na další cyklotrasy. Hornická, Pivovarská, Energetický, Templářská.

Turistické cíle

Národní přírodní rezervace Mohelenská hadcová step
Chráněné území o rozloze 57 hektarů v sousedství obce Mohelno, je unikátní svou flórou a faunou, které jsou kromě geografické polohy a klimatických poměrů ovlivněny i substrátem, kterým je silně bazický hadec. Díky tmavému hadci, který dobře akumuluje teplo, a sklonem skal k jihu , je zde značně vyšší teplota než v okolí. Od r. 1997 byla obnovena pastva ovcí na náhorní plošině. Návštěvníci musí respektovat zákaz vstupu mimo vyznačené stezky.
Rozhledna Babylon
Nachází se na Zeleném kopci asi 2 km od Mohelna směrem na Kramolín. Kromě celkového architektonického pojetí je zde zajímavé množství fresek ve vyhlídkovém patře, ztvárňující znamení zvěrokruhu. Je přístupná od května do září o víkendech a svátcích od 13:00 do 17:00 hodin.
Dalešická přehrada
Od r. 2007 se můžete svézt parníkem Vysočina s kapacitou 150 cestujících. Ceny jízdenek a pevný jízdní řád se čtyřmi zastávkami v Kramolíně, Dalešicích, Hartvíkovicích a Koněšíně.
Přírodní park Pooslaví a mikroregion Chvojnice
Rozkládají se v povodí řeky Oslavy a říčky Chvojnice a patří k překrásným a ekologicky nejčistším oblastem ČR, s romantickými zákoutími řek, se vzácnou flórou a přírodními prameništi kvalitní pitné vody.

Další objekty v okolí

  • Penzion Marie

  • Chalupa Mohelno 127

Všechna práva vyhrazena ubytovanilevne.eu | Vytvořil Ubytovanilevne.eu