• 560 m
 • km
 • km
 • ano
 • ano
 • ano
 • ano
 • ano

ČR » Jihočeský kraj » okres Český Krumlov » Krásetín

Chata v jihočeské vesnici Krásetín

typ objektu: chata

cena ubytování od 165 Kč / osoba / noc
minimální doba pronájmu noci
maximální počet osob
doba nástupu / odjezdu /
přítomnost majitele ne
domluvíme se:

Průměrné hodnocení objektu: 6

Počet hlasujících: 0

Poslední aktualizace: 18. 11. 2011

Chata v jihočeské vesnici Krásetín Nejvíce se o chatě v Krásetíně dovíte po kliknutí na tlačíko " WWW OBJEKTU "

Jedná se o týdenní a více-týdenní pronájem chaty (3+1) pro 5 osob + dětská postýlka v jihočeské vesnici Krásetín. Krásetín leží stranou spojnice Č. Budějovice - Č. Krumlov v CHKO Blanský les pod jeho nejvyšším vrcholem, horou Kleť (1083m). Právě z Krásetína vede na vrchol lanová dráha. Plně vybavená kuchyně i pro delší pobyt. Obývák s televizí a satelitem. 2x ložnice (3+2 lůžka). Koupelna - WC (vana s ruční sprchou). Uzavřená zahrada (bázén - nadzemní pr.3,6m, zahradní gril, dětské pískoviště, houpačka, zahr. nábytek. Parkování v zahradě. Topení - kamna na dřevo (dříví volně k použití).

Během pobytu budete mít celý objekt i se zahradou pouze pro sebe.

Stravování vlastní nebo možnost domluvy stravování v blízkém penzionu nebo hostinci.

CENA:
Prázdninové měsíce:
8780,- Kč za objekt / týden

Ostatní měsíce:
7780,- Kč pro 4-5 osob
6780,- Kč pro 3 osoby
5780,- Kč pro 2 osoby

SLEVA: Při obsazení dvou nebo více týdnů poskytujeme na každý další týden slevu (1000,-Kč).

V ceně je zahrnuto: Pronájem objektu ( zahrada + chata ) na týden, plně vybavená kuchyně, povlečení, studená - teplá voda, el. energie, plyn, nadzemní bazén prům. 3,6m, uzavřená zahrada, parkování v uzavřené zahradě, dříví - volně k použití do venkovního grilu nebo kamen, voda - pitná z řádu, úklid.
Záloha 25% z celkové ceny pro zamluvení termínu.

V ceně není zahrnuto: Rekreační poplatek 15,- Kč za osobu / den. Platba v den příjezdu (do 18ti se neplatí).

Vratná kauce - 2000,- Kč při příjezdu. Po ukončení pobytu bude kauce vrácena, může být odečtena hodnota případných škod.

Během pobytu budete mít celý objekt i se zahradou pouze pro sebe. Majitel bydlí jinde.

Prosíme, pouze bez zvířátek.

Vhodné pro


Popis stravování

Stravování - vlastní - velmi dobře vybavená kuchyně, nebo možnost domluvy stravování v penzionu "U Růži" - 60m, nebo ve 100m vzdáleném stylovém hostinci "U Kuchařů". V sousední obci Holubov 3x restaurace. Další možnosti v širším okolí - Český Krumlov 12km, České Budějovice 18km

Sportovní aktivity

Pro ty, kteří si přivezou kola, se nabízí několik cyklotras propojujících Jižní Čechy. A to jak pro sportovně zdatné cyklisty, tak pro rekreační bicyklování. Českobudějovická pánev bývala mořským dnem a Krásetín leží právě na úbočí, kde se tato pánev zvedá v předhůří Šumavy. Ti zdatní se vydají od ubytování jižním směrem do kopců na horu Kleť, kde jsou trasy náročné (pod lanovkou na vrchol s převýšením 430m nebo pozvolnější trasa po žluté tzv. Babské). Na Kleti je 300 km lesních cest a na vrcholu krásný pohled na Jižní Čechy. Na zpáteční cestě si vychutnávají sjezd po silnici k ubytování na chatě nebo ještě dále do Holubova. A ti méně zdatní se vydají od ubytování severním směrem . Nejprve si vychutnají také sjezd po silnici do Holubova a sjedou až na to pomyslné mořské dno českobudějovické pánve, kde je již terén nenáročný a cyklotrasy Vás zavedou například k hradu Dívčí Kámen nebo druhá trasa směrem přes Zlatou Korunu na Český Krumlov, jiná pak na České Budějovice nebo také Prachatice - navštívíte tak krásná místa Jižních Čech.

Volejbalové hřiště je za vesnicí u koupaliště - 250m, tenisový kurt je v městečku Křemže - 3 km. Na vrcholu Kleťe je možné provozovat horolezectví, je zde skupina několika skalních věží. Vrchol Kleťe je z chaty vzdálen asi 1,5 km. Na Kleti je také startovní můstek pro rogalisty.


Vodáci - půjčovny lodí a člunů jsou po celé délce toku Vltavy. Zde si loďku za poplatek zapůjčíte a v cíly plavby odevzdáte. Splutí části Vltavy, například z Č. Krumlova do vodáckého kempu Dívčí Kámen trvá asi 4 hodiny i se zastávkou na pivo ve vodáckém kempu Zlatá Koruna. Toto malé dobrodružství s velkým zážitkem zvládne se zapůjčeným nafukovacím raftem i začátečník. Rafty i kánoe se půjčují na objednávku za poplatek přímo na místě odkud si zvolíte vyplutí (tam Vám bude loď přistavena v určenou hodinu). Loď odevzdáte v přibližně smluvenou hodinu přímo v místě doplutí. Hodinu doplutí můžete průběžně, během plavby měnit přes mobil. Při objednávání lodi si domluvíte i příslušenství plovací vestu, umělohmotnou konev pro uložení osobních věcí i s oblečením. Převrácení se nemusíte až tak bát, řeka Vltava je velice přátelská a mělká. Dá se říci, že 10ti leté dítě všude stačí. Samozřejmě nevyplácí se riskovat a na jezech začátečníci loď přenášejí. Prospekty půjčoven najdete po příjezdu, na chatě. Nebo si je můžete najít ještě před příjezdem na internetu.

Rybáři - většina hostů, kteří vyznávají rybolov, si oblíbila soukromý sedmi-hektarový Brložský rybník (povolenku pořídíte na místě). Dále je možné rybaření na spolkovou povolenku na řece Vltavě a jejích přítocích. Nejblíže je pstruhový rybářský revír Brložský potok, který vytéká z 6ha nádrže Ktiš (mimopstruhová voda). Ještě musíme zmínit Lipno (vzdálenost 28km do prostoru Černá v Pošumaví, kde je Lipenská nádrž nejširší (12km) a vybíhá zde do tzv. malého Lipna , kde je voda mělčí a ryba se zde zdržuje ve větším počtu než na otevřené hladině. Tam je zapotřebí půjčit si loďku a vyhledat příznivou vodu. Mapky s vyznačenými rybářskými vodami v okolí Krásetína + ceny najdete na chatě. Petrův zdar.

Koupání - u chaty je nadzemní bazén Ø 3,6 m. Koupání v místním (volně přístupném) koupališti - 200 m nebo v řece Vltavě (2 km vodácký kemp "Dívčí Kámen").

Dále pak turistika, cykloturistika, houbaření, projížďky na koních v okolí.

Nebo: Jenom příjemné lenošení na zahradě v lehátku u bazénu a dětmi na očích. Ani to není tak špatné !?

Turistické cíle

Tipy na výlety v okolí:

Blízké okolí:

Kleť - nejbližší výletní cíl - vrchol hory Kleť (1084 m) - sedačková lanovka, restaurace, rozhledna, hvězdárna na Kleti. Dolní stanice lanovky je vzdálená od chaty 800m. Zdatnější mohou vystoupat pěšky pod lanovkou nebo pozvolnější cestou (tzv. Babská po žluté), ale delší. Z rozhledny na vrcholu obhlédnete značnou část Jihočeského kraje od Temelínských věží až k Šumavě. A za příznivého počasí jsou vidět i vrcholky rakouských Alp. Je zde velice pěkná restaurace. Odkaz Kleť

Dívčí Kámen - v každém případě doporučujeme pohodovou procházku i pro méně zdatné návštěvníky. Lesní cestou z Holubova podél Křemežského potoka (1,5km) na zříceninu rozsáhlého hradu Dívčí Kámen. K výchozímu bodu do Holubova k potoku se dopravte autem, zde je malé parkoviště. Budete určitě spokojeni z pěkné procházky. Cestou stylová hospůdka "Zlaté časy". O víkendu jsou na hradě kulturní programy (ukázky historický soubojů, táboráky s divadelním představením). Hrad můžete zprava obejít podél potoka (500m) a dostanete se k místu, kde se potok vlévá do Vltavy. Za dalších 500m se dostanete k vodáckému tábořišti, kde je občerstvení. Můžete pokračovat ještě dále (1,3km) směr na vesnici Třísov, kde půjdete přes bývalé Keltské opidum (naučná stezka). Okruh můžete uzavřít pochodem po silnici do Holubova k zaparkovanému autu (1,5km).
Můžete se také vrátit od Dívčího Kamenu zpět stejnou cestou, což je méně náročné, bez převýšení.

Zlatá Koruna (7 km) - gotický klášter ze 13. stol. - muzeum, vodácké stanoviště na Vltavě. Odtud je možný nástup na splouvání Vltavy. Loď Vám bude za určitý poplatek přistavena.

Český Krumlov (10 km) - je zapsán na seznamu UNESCO - město s velice zachovalou středověkou architek-turou. Krásné stylové kavárničky i restaurace, obchůdky i muzea všeho možného i nemožného.
Například: Muzeum útrpného práva s figurínami katů i odsouzených nešťastníků. Muzeum voskových figurín.
Dále Art centrum Egona Schielleho - moderní umění.
Divadlo s otáčivým hledištěm v zámeckém parku - můžeme zajistit vstupenky, které jsou v sezoně většinou vyprodány. Program a ceny vstupenek zde

hrad Rožmberk
Jednodenní výlet na Hrad Rožmberk. Nalézá se 20 km jižně od Českého Krumlova na protáhlém ostrohu nad řekou Vltavou. Krásná je již silnice směřující z Č. Krumlova do Rožmberka (20 km), klikatící se kaňonem podél řeky Vltavy. Návštěvu tohoto hradu můžete spojit s návštěvou městečka Vyšší Brod - 8 km (Cisterciácký klášter, poštovní muzeum,a vynikající cukrárna v horní části náměstí. Pro zákusky si sem jezdí v sobotu a neděli lidi z nedalekého Rakouska. Na hranice je to asi 7 km). Na trase můžete navštívit také pověstmi opředenou Čertovu stěnu Na této trase je možné ještě stihnout navštívit Lipno n./ Vlt. - 8 km (zde koupání, za nepříznivého počasí v krytém bazénu) a podél pobřeží 15km do Černé v Pošumaví, kde je Lipenská nádrž nejširší (12 km). Zde je možné se také vykoupat, a odtud se můžete vrátit do Č. Krumlova (15km) jinou cestou než jste přijeli. Z Krumlova pak na chatu do Krásetína (12km).

České Budějovice (18 km) - nádherné čtvercové náměstí se Samsonovou kašnou. Černá věž z které obhlédnete celou Českobudějovickou pánev.
A samozřejmě Masné krámy - chrám dobrého piva a jídla v Jižních Čechách. Kdo přijede poslední týden v srpnu má možnost navštívit výstavu ZEMĚ ŽIVITELKA. program výstaviště v celé sezoně zde.
Hluboká n. Vlt. (25km a 5km od Č.B.) - zámek Hluboká, ZOO Ohrada, golf - 18. jamkové hřiště. Výlet na Hlubokou je ideální spojit s návštěvou Č.Budějovic.
Temelín (návštěva informačního centra jaderné elektrárny - ideální pro technicky zvídavé).

Lipno (33 km) - koupání, jachting, šumavská příroda, houby.

Schwarzenberský kanál - technická památka sloužící ve své době k přepravě dřeva ze šumavských lesů.

Třeboň (45 km) - zámek, lázně, rybníky.

Holašovice (9 km) - zachovalá stavení jihočeské vesnice - selské baroko - UNESCO.

Zámek Kratochvíle u města Netolice na trase do Prachatic.

Český Krumlov je nejen krásné starobylé město (malá Praha). V Č. Krumlově můžete zažít zábavu i zcela neobviklou pro historií opředené město. Řeka Vltava poskytuje návštěvníkům mnoho zábavy. Můžete si zde půjčit kánoe (i zcela bezpečný raftový člun), projedete městem, zkusíte si sjet jez, který bývá hojně sledován ostatními z mostu, a po projetí městem loď opět vrátíte.
Další atrakcí města je samozřejmě Krumlovský zámek s anglickým parkem, ve kterém je umístěno známé divadlo s otáčivým hledištěm. Areál zámku je jedním z nejrozsáhlejších ve střední Evropě. Zahrnuje čtyřicet budov a palácových stavení soustředěných kolem pěti zámeckých nádvoří a sedm hektarů zámecké zahrady.

Vzdálenější cíle:
Tábor (65 km) - na řece Lužnici (město se středověkým rázem uliček a stavení, husitské muzeum, katakomby,

Chýnovské jeskyně.

Orlík nad Vltavou (zámek na vysokém skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou, Orlická přehrada).

Písek - nejstarší kamenný most v Čechách, zaplaven při povodních v roce 2002.

Jindřichův Hradec (velký komplex budov hradu a zámku - po Pražském hradu a zámku v Českém
Krumlově třetím nejrozsáhlejším památkovým objektem v ČR, Jindřichohradecká úzkokolejná železnice.

Červená Lhota - zámek stojí v malebném prostředí na skále uprostřed rybníka.

Na skok k sousedům:
Linz (metropole Horního Rakouska na řece Dunaj s 200 tis. obyvatel) 65 km,

Solnohradská jezera - Atersee, Mondsee, Wolfgangsee, Neussiedlersee... , překrásná příroda i města v Alpách s městem Salzburg (200km) nebo malebné městečko, jak z pohádky, na břehu velkého jezera v srdci solné komory pod Dachsteinem se jménem Hallstatt a stejnojmenným velikým jezerem (200 km). Gmunden (neplést s Gmündem u Č.Velenic) krásné lázeňské město na břehu jezera pod Alpami se zámeckým hotelem Orth na jezeře Traunsee, který si zahrál v seriálu německo–rakouské televize (140 km).


Klášter Zlatá Koruna
Doporučujeme prohlídku cisterciáckého kláštera Zlatá Koruna, ve spojitosti se splutím části řeky Vltavy z Českého Krumlova.
Zapůjčte si loď nebo raft v půjčovně a prožijte příjemný výlet splutím nejhezčího úseku řeky Vltavy. Při té příležitosti pak na konci výletu navštivte tuto národní kulturní památku, pouhých 8 km od Českého Krumlova.

Podle barokních klášterních kronikářů založil Přemysl Otakar II. Zlatou Korunu jako výraz díků Bohu, který mu umožnil roku 1260 zvítězit v bitvě u Kressenbrunnu nad silnějším vojskem uherského krále Bély IV. Cisterciáky z nejvýznamnějšího rakouského opatství Heiligenkreuz sem roku 1263 povolal Přemysl Otakar II. - v podstatě jako oporu své moci proti Vítkovcům, kteří si v té době tvořili v jižních Čechách mocnou doménu. Bývalé opatství ve Zlaté Koruně patří k nejlépe dochovaným cisterciáckým klášterům na české půdě.

Hrad Rožmberk nad Vltavou
Hrad Rožmberk se nalézá 20 km jižně od Českého Krumlova na protáhlém ostrohu nad řekou Vltavou.

Hrad Rožmberk byl založen v první polovině 13. století příslušníkem mocného rodu Vítkovců Vokem z Prčice, který se poté začal psát podle svého sídla Vokem z Rožmberka. Hrad byl pojmenován podle pětilisté růže, kterou měl v erbu jeho zakladatel. Německý název Rosenberg (růžový hrad) byl počeštěn do podoby Rožmberk. Rožmberkové vybudovali z hradu překrásné renesanční sídlo.

Kájov - Poutní kostel Panny Marie
Poutní kostel Panny Marie - původní stavba kostela je z 2. poloviny 13. století. Kostel byl zničen za husitských válek roku 1422 a v roce 1469, kdy vojska zničila i školu. Nynější kostel byl postaven v pozdně gotickém slohu v letech 1471 až 1488. V roce 1670 dal lékař Ondřej Volkshofer z Krumlova postavit oltář. Poutní kostel Kájov leží 4 km západně od Českého Krumlova.

Hrad Dívčí Kámen

Zřícenina hradu Dívčí Kámen se nachází u vsi Třísov, 9 km severovýchodním směrem od města Český Krumlov. Hrad stál na vysokém skalnatém návrší, obtékaném řekou Vltavou a Křemežským potokem, který se pod hradem vlévá do Vltavy.

Zámek Hluboká nad Vltavou
Zámek Hluboká nad Vltavou byl původně hradem a prošel mnoha přestavbami. Do historie vstoupil roku 1290, kdy byl pod jeho hradbami popraven za údajnou velezradu Záviš z Falknštejna. Od roku 1661 vlastnili Hlubokou Schwarzenbergové, kteří dali zámek nejdříve přestavět barokně a v 19. století romanticky v duchu windsorské novogotiky. V bývalé zámecké jízdárně dnes sídlí Alšova jihočeská galerie s expozicí gotických maleb a soch a dále s holandským a vlámským malířstvím 17. a 18. století a s proměnnými výstavami v hlavním sále. Mimořáně kvalitní je také zámecká zbrojnice.

Zoologická zahrada - Ohrada Hluboká n/Vlt.
ZOO OHRADA Hluboká nad Vltavou leží v těsné blízkosti města a zámku Hluboká nad Vltavou, vedle loveckého zámku. Chováme: 131 savců ve 32 druzích, 606 ptáků ve 119 druzích, 55 plazů ve 21 druzích, 5 obojživelníků ve 2 druzích, kolem 19 ryb v 7 druzích a 5 bezobratlých ve 2 druzích. Zaměření : Zaměřujeme se především na chov našich druhů s rozšířením na zvířata Evropy a mírného pásu Asie. V posledních letech věnujeme zvláštní pozornost zejména ohroženým druhům české a evropské fauny. Nechybí však ani expozice představující faunu a flóru Austrálie, Ameriky a Afriky.


Schwarzenberský plavební kanál
Myšlenka spojení Vltavy a Dunaje, dvou řek tekoucích do rozdílných moří, vznikla již v polovině 14. století, v době císaře Karla IV. Taková hospodářsky potřebná vodní cesta by vytvořila z českých zemí významnou křižovatku nejen suchozemské, ale i vodní dopravy. K uskutečnění odvážného nápadu došlo až na konci 18. století. Tehdy se projevil ve vnitrozemí nedostatek dřeva a jeho cena stále stoupala. V pohraničních jihočeských oblastech zůstávaly obrovské plochy lesa dosud nevyužity, protože k nim nevedly žádné přístupové cesty. Za účelem dopravy dříví byl vybudován Schwarzenberský plavební kanál, jedna z nejpodivuhodnějších vodních staveb své doby. Nová vodní cesta umožnila splavování polenového dříví ze Šumavy a jeho dopravu na odbytiště ve Vídni, čímž se podařilo hospodářsky využít lesní bohatství dosud nepřístupných šumavských hvozdů.

Kulturní cíle

Č.Krumlov - divadlo s otáčivým hledištěm v zámecké zahradě. Můžeme zajistit vstupenky na jednotlivá představení. Vsezoně jsou představení beznadějně vyprodané.
Jiné kulturní zážitky se nabízejí v obou nedalekých městech Č.Budějovice (18 km), nebo Český Krumlov (11 km).

Další objekty v okolí

 • Penzion Restaurant Sen

 • Koliba Belveder

 • Pension Galko

 • Hotýlek Belvedér

 • Pension Šejko

 • Penzion Rak

 • Pension Na Vyhlídce

 • Pension Chlumec

 • Pension Rozálie

 • Chalupa Malčice

 • Jaf Lipno

 • Kájovská hospoda

Všechna práva vyhrazena ubytovanilevne.eu | Vytvořil Ubytovanilevne.eu