• 550 m
  • 2 km
  • 0 km
  • ne
  • ano
  • ne
  • ne
  • ne

ČR » Olomoucký kraj » okres Jeseník » Lipová-Lázně

Chata Jesenka

typ objektu: chata

cena ubytování od 155 Kč / osoba / noc
minimální doba pronájmu 3 noci
maximální počet 9 osob
doba nástupu / odjezdu 0 / 0
přítomnost majitele ano
domluvíme se:

Průměrné hodnocení objektu: 2

Počet hlasujících: 3

Poslední aktualizace: 18. 11. 2011

Chata Jesenka Horská chata "JESENKA" je součástí osady Bobrovník v rekreační oblasti Bobrovník. Chatová osada leží v údolí říčky Staříč mezi obcí Lipová - Lázně a Jeseník.
Součástí pozemku je hřiště na badminton nebo odbíjenou s travnatým povrchem, ruské kuželky, pískoviště pro malé děti,houpačka a přírodní ohniště. Dvě stylová, zastřešená posezení a venkovní gril. Parkování osobních automobilů je na soukromém parkovišti u chaty. Restaurace je cca 300 m stylová Koliba, a nově otevřená restaurace Bobrovník. Další široké možnosti sportovního a kulturního vyžití nabízí lázně a město Jeseník, obec Lipová Lázně a nejbližší okolí. Vyjímečně čistý vzduch lázeňského prostředí spolu s tichem a klidem předurčuje místo k rehabilitaci a odpočinku.
Jeseníky jsou především určeny pro všechny druhy turistiky – pěší, cykloturistiku, zimní turistiku a sjezdové lyžování. Sjezdovky jsou dostupné nejlépe automobilem. Od cca 4 km vzdálenému lyžařskému svahu s nočním osvětlením na Miroslavu, až po několik sjezdovek na Ramzovském sedle, Petříkově a Ostružné nebo Červenohorském sedle. Na běžky se dá nasednout hned vedle chaty a po žluté značce do mírného stoupání směrem na Šerák. Děti mohou sáňkovat nebo bobovat hned vedle chaty na svahu.

Vhodné pro

rodina
lyžování
cyklistika
turistika
na víkend
silvestr
houbaření
romantika
pro seniory
levné dovolená
hory
na samotě
pobyt v přírodě

Sportovní aktivity

Součástí pozemku je hřiště na badminton nebo odbíjenou s travnatým povrchem, ruské kuželky. Další široké možnosti sportovního a kulturního vyžití nabízí lázně a město Jeseník, obec Lipová Lázně a nejbližší okolí. Jeseníky jsou především určeny pro všechny druhy turistiky – pěší, cykloturistiku, zimní turistiku a sjezdové lyžování. Sjezdovky jsou dostupné nejlépe automobilem. Od cca 4 km vzdálenému lyžařskému svahu s nočním osvětlením na Miroslavu, až po několik sjezdovek na Ramzovském sedle, Petříkově a Ostružné nebo Červenohorském sedle. Na běžky se dá nasednout hned vedle chaty a po žluté značce do mírného stoupání směrem na Šerák. Děti mohou sáňkovat nebo bobovat hned vedle chaty na svahu.

Turistické cíle

Doporučení k prohlídce „Jeskyně Na Pomezí“ jedny z nejkrásnějších jeskyní na Moravě. Dále z terasy viditelná rozhledna Zlatý Chlum a Čertovy skály, Křížový vrch s vynikající restaurací, mechová jezírka na Rejvízu, výlety na chatu Jiřího na Šeráku, Keprník, Vozka, Obří skály nad údolím říčky Staříč, cesta Vražedným potokem, Lipová Lázně, Lázně Jeseník a město Jeseník.

Kulturní cíle

Další široké možnosti sportovního a kulturního vyžití nabízí lázně a město Jeseník, obec Lipová Lázně a nejbližší okolí. Vyjímečně čistý vzduch lázeňského prostředí spolu s tichem a klidem předurčuje místo k rehabilitaci a odpočinku.

Další objekty v okolí

Všechna práva vyhrazena ubytovanilevne.eu | Vytvořil Ubytovanilevne.eu