• 650 m
 • 1 km
 • 1 km
 • ne
 • ano
 • ne
 • ne
 • ne

ČR » Olomoucký kraj » okres Šumperk » Staré město pod Sněžníkem

Chalupa Hajmrlov

typ objektu: chata

cena ubytování od 175 Kč / osoba / noc
minimální doba pronájmu 7 noci
maximální počet 8 osob
doba nástupu / odjezdu 0 / 0
přítomnost majitele ano
domluvíme se:

Průměrné hodnocení objektu: 9

Počet hlasujících: 1

Poslední aktualizace: 21. 11. 2011

Chalupa Hajmrlov Chalupa Hajmrlov. Chalupa je poslední stavení z původních 27 domků v dnes již zaniklé horské vsi Hajmrlov(Heimerlsthal)založené r. 1789,nyní je součástí Starého města pod Sněžníkem (okr. Šumperk) leží ve výšce 650 m. n. m. v blízkosti masivu Kralického Sněžníku.

Ubytování na chalupě:
Chalupa k pronájmu poskytuje možnost ubytování pro 8 osob v celkem 2 ložnicích.

Ložnice a pokoje: Vnitřní vybavení: jedná se o zrekonstruovaný dům. Za vstupními dveřmi je chodbička s botníkem a šatníkovou stěnou. Levou část tvoří kuchyně s kachlovými kamny a jednou ložnicí (4 lůžka), s televizí, DVD, SAT, skřínka se společenskými hrami, kuchyňský kout vybavený - lednicí s mražákem, dvouplotýnkovým vařičem, mikrovlnou troubou, nádobím a dvojdřezem s teplou vodou. V pravé části je ložnice (4 lůžka) s televizí. Ubytování vhodné pro alergiky. Celá chalupa je nekuřácká, zákaz ubytování s domácími zvířaty, protialergické lůžkoviny, podlahy bez koberců - pouze dřevěné a dlažba.

Sociální zařízení: V zadní části je koupelna se sprchovým koutem a dvěma umyvadly. Vedle se nachází samostatné WC.

Vytápění: Kachlovými kamny je možno vytápět 2/3 domu. K dispozici je ústřední topení s elektro kotlem.

Doprava :- vlak: Ve Starém Městě pod Sněžníkem se nachází vlaková stanice (cca 2 km).

Vlastní doprava: Po příjezdu do Starého města na náměstí pojedete směr Branná. Od dopravního značení konec obce Staré město pojedete ještě 0,9 km. Parkovat je možno přímo u objektu.

Obchod: Potraviny je možné zakoupit ve Starém Městě (900 m). COOP, Hruška. Otevřeno i v sobotu a v neděli.

Restaurace: Ve Starém Městě je několik restauračních zařízení, vinárna i pizzerie s bowlingem.

Vybavení chalupy: Na zahradě o rozloze 2000 m2 se nachází roubená dřevostavba s krytým venkovním krbem a udírnou s příslušenstvím pro grilování.
Provoz, poplatky, cenyProvoz chalupy: celoročně. Možnost ubytování na víkend. Silvestrovské pobyty (letos máme již obsazeno).

Cena za spotřebovanou elektrickou energii a palivové dříví bude vyúčtována při ukončení pobytu dle skutečné spotřeby.

Vhodné pro

rodina
lyžování
koupání
cyklistika
turistika
na víkend
silvestr
wellness
houbaření
romantika
u koní
pro sportovce
hory
na samotě

Turistické cíle

LETNÍ REKREACE A VÝLETY: Okolí chaty poskytuje široké možnosti letní turistiky(Návrší, Králický Sněžník, Kladské sedlo, Paprsek) a cykloturistiky(Staroměstsko - možnost výletů do Polska přes turistický hraniční přechod v Kladském sedle - cca 4 km). Stara Morava - přírodní koupaliště

Za chalupou se naskýtá pohled na Králický Sněžník (1424 m. n. m. ) Králický Sněžník je významným místem evropského rozvodí, vody z něj tečou do tří úmoří. U vrcholu se nalézá pramen řeky Moravy. Velké množství zpevněných cest se dá využít pro horské kolo. Všem návštěvníkům zajistíme mapy okolních terénů.

V blízkém okolí doporučujeme výstup na Králický sněžník, na který můžete vystoupit i z polské strany. Další místa vhodná pro turistické výlety jsou Kunčická hora, Paprsek, Ostružná(Ostružinka), Petříkov(Klín).

VÝLETY: Vnitřní bazén (7x5m) s vířivkou, saunou a venkovní bazén (5x2m) s dětským bazénkem - vše u hotelu Sněženka(3km), Dlouhé Stráně - přečerpávací elektrárna, Velké Losiny - termální koupaliště zámek, muzeum výroby ručního papíru, lázně; Na Pomezí - jeskyně; Jeseník - rozhledna, lázně; Králíky - klášter; Rejvíz - mechové jezírka; CHKO Jeseník; Polsko(přejezd přes Kladské sedlo pro os. auta 6 km) - Medvědí jeskyně(největší v Polsku), muzeum Země, lázeňská městečka (Ladek Zdroj)

RELAX: Relax centrum Kolštejn v Branné(5km) - masáže, sauny.

ZIMNÍ REKREACE A LYŽOVÁNÍ: Když se vydáte směrem ke Starému městu, tak máte možnost navštívit lyžařské středisko Kunčice (vzdálenost 4 km): Ski tech Kunčice 650 – 850 mnm, 4,5 km sjezdových tratí, večerní lyžování, dětský vlek, snowtubing, lyž. škola, půjčovna. Vice na www.skikuncice.cz - areál Králičák, Stříbrnice - Hynčice pod Sušinou dnes již propojené přes vrchol Štvanice sedačkovou lanovkou (vzdálenost 5 km): Štvanice 630 – 870 mnm, délka sjezdovky 1km. Hynčice pod Sušinou 700 – 1000 mnm, 2,5 km sjezdových tratí. Lyžařské svahy Stříbrnice - Návrší (vzdálenost 6 km). 1km sjezdovek. - Snowpark Paprsek (vzdálenost 7 km): Ski Paprsek 600 – 1000mnm. 1,5 km tratí, večerní lyžování, upravené běžecké tratě v délce 38 km.

Pokud se vydáte na opačnou stranu přijedete k sedačková lanovce v Branné (vzdálenost 5 km). Proskil Branná: 700 – 850 mnm. večerní lyžování, lyž škola, běžecké tratě 13 km. dále máte možnost navštívit Ramzovou (vzdálenost 10 km). Bonera Ramzová 700 – 1350 mnm. 8 km sjezdovek, nebo Petříkov (vzdálenost 12 km) Skipark Petříkov 740 – 950 mnm., kterému se ne náhodou říká „Moravský Kitzbühel“, Více na www.ejeseniky.com/zima/... Tyto střediska vzhledem ke své poloze a velikosti nabízí lyžování za velice přijatelné ceny.

Pro náročné lyžaře doporučujeme. Kouty nad Desnou (vzdálenost 20 km) www.kouty.cz

Polsko: Czarna Gora (vzdálenost 14 km): 820 - 1205 mnm. 9 km sjezdovek. Více na www.czarnagora.pl

Nedaleko od chalupy máte možnost se napojit na strojově upravenou běžeckou stopu. Která spojuje všechna zajímavá místa v okolí. Všem návštěvníkům zajistíme mapy okolních terénů. I v zimě je možmost zajištění projížďky na koních.

Další objekty v okolí

 • Chata u hradu Bouzov

 • Chata Vlčina

 • Chata Horalka

 • Chata Hynčice

 • Chata v Jeseníkách

 • Chata Roubenka

 • Chata Kaštan

 • Chata Lanovka

 • Domeček Kouty

 • Chata Roubenka

 • Chata Sedlovka

 • Chata Vlčák

Všechna práva vyhrazena ubytovanilevne.eu | Vytvořil Ubytovanilevne.eu