• 348 m
  • 1 km
  • 1 km
  • ano
  • ano
  • ne
  • ne
  • ne

ČR » Vysočina » okres Třebíč » Mohelno

Chalupa Mohelno 127

typ objektu: chata

cena ubytování od 172 Kč / osoba / noc
minimální doba pronájmu 2 noci
maximální počet 10 osob
doba nástupu / odjezdu 15:00 / 10:00
přítomnost majitele ano
domluvíme se:

Průměrné hodnocení objektu: 8

Počet hlasujících: 2

Poslední aktualizace: 29. 11. 2011

Chalupa Mohelno 127 Chalupa Mohelno 127 se nachází v obci Mohelno, v krásné přírodní scenérii Pojihlaví a Pooslaví, v okrese Třebíč, kraj Vysočina. Přijďte strávit pohodovou a klidnou dovolenou v krásné přírodě a bez každodenního shonu.
Ubytování na Vysočině
Chalupa Mohelno 127 Vám nabízí stylové ubytování s kapacitou maximálně 10 osob.
Chalupa Mohleno 127 vybavení
V domě jsou 3 ložnice, kompletně zařízená kuchyně a 2 koupelny s WC. K vybavení patří kachlová kamna a elektrické přímotopy, 3 TV, lednice, rádio, mikrovlnka, kávovar, pračka.

Vhodné pro

rodina
cyklistika
turistika
na víkend
houbaření
pro seniory
levné dovolená
pro rybáře

Sportovní aktivity

Rybáři si přijdou na své
Každý rybář, který vlastní prut a rybářský lístek,by si je měl vzít sebou. Na řekách Jihlavě a Oslavě se ryby chytají přímo samy. Nevěříte? ... Vyzkoušejte. Také je možno rybařit na Dalešické a Mohelenské přehradě a blízkých rybnících. Voda v řece Jihlavě je tak čistá že v ní žijí raci.
Pro milovníky skálolezectví blízké skály "Baby".
Cyklostezky
Možnost zapujčení horských kol.
Mlynářská stezka - mapuje historii mlynářství a vede z Nového Města na Moravě až do Dolního Rakouska, kde navazuje na další cyklotrasy. Hornická, Pivovarská, Energetický, Templářská.

Turistické cíle

Národní přírodní rezervace Mohelenská hadcová step
Chráněné území o rozloze 57 hektarů v sousedství obce Mohelno, je unikátní svou flórou a faunou, které jsou kromě geografické polohy a klimatických poměrů ovlivněny i substrátem, kterým je silně bazický hadec. Díky tmavému hadci, který dobře akumuluje teplo, a sklonem skal k jihu , je zde značně vyšší teplota než v okolí. Od r. 1997 byla obnovena pastva ovcí na náhorní plošině. Návštěvníci musí respektovat zákaz vstupu mimo vyznačené stezky.
Rozhledna Babylon
Nachází se na Zeleném kopci asi 2 km od Mohelna směrem na Kramolín. Kromě celkového architektonického pojetí je zde zajímavé množství fresek ve vyhlídkovém patře, ztvárňující znamení zvěrokruhu. Je přístupná od května do září o víkendech a svátcích od 13:00 do 17:00 hodin.
Dalešická přehrada
Od r. 2007 se můžete svézt parníkem Vysočina s kapacitou 150 cestujících. Ceny jízdenek a pevný jízdní řád se čtyřmi zastávkami v Kramolíně, Dalešicích, Hartvíkovicích a Koněšíně.
Přírodní park Pooslaví a mikroregion Chvojnice
Rozkládají se v povodí řeky Oslavy a říčky Chvojnice a patří k překrásným a ekologicky nejčistším oblastem ČR, s romantickými zákoutími řek, se vzácnou flórou a přírodními prameništi kvalitní pitné vody.

Společenské hry

ruské kuželky, elektronické šipky, pinpong, softtenis a badminton.

Další objekty v okolí

  • Penzion Marie

  • Chalupa Lhánice 2

Všechna práva vyhrazena ubytovanilevne.eu | Vytvořil Ubytovanilevne.eu