• 580 m
  • 9 km
  • 0,5 km
  • ano
  • ano
  • ano
  • ne
  • ne

SR » Trenčínský kraj » okres Prievidza » Chvojnica

Chata pod magurou

typ objektu: chata

cena ubytování od 120 Kč / osoba / noc
minimální doba pronájmu 2 noci
maximální počet 9 osob
doba nástupu / odjezdu Dohodou / Dohodou
přítomnost majitele ne
domluvíme se:

Průměrné hodnocení objektu: 10

Počet hlasujících: 3

Poslední aktualizace: 14. 9. 2012

Chata pod magurou Chata se nachází v krásném prostředí Strážovských vrchů 22 km od Prievidze a Bojnic, v horní části chatové osady v klidném a tichém prostředí v nadmořské výšce 580 m.

Strážovské vrchy - část pohoří Magura. Oblast je plná živočichů, rostlin a malebných zákoutí.
Strážovské vrchy jsou geomorfologický celek na rozhraní západního a středního Slovenska Rozprostírá se v nich část CHKO Strážovské vrchy se vzácnou flórou a faunou. Patří k jedněm z horských celků Fatransko - Tatranské oblasti. Nejvyšší vrch pohoří je Strážov s výškou 1 213 m n. m.

Nadmořská výška chaty necelých 600m, poloha v horské údolí, čistý horský vzduch a silice s jehličnatých stromů blahodárně působí na dýchací cesty a alergie, z toho důvodu je chata vhodným místem i pro pobyt osob s respiračními onemocněními a různými alergiemi, což se potvrdilo i u našich dětských hostů.

Poloha chaty - Obec Chvojnica, okres Prievidza, kraj Trenčiansky, GPS - N 48°53.6729` E 18°32.1350`.


Orientační vzdálenosti k chatě - Brno 198 km, Hradec Králové 315 km, Ostrava 180 km, Olomouc 180 km, Praha 420 km, Uh. Hradiště 135 km.

Kapacita chaty je 7 (9) osob. 7 lůžek plus 2 přistýlky.

Na patře se nacházejí dva pokoje na spaní, v jedném (větším) se nachází jedna manželská postel a dvě samostatné postele, tento pokoj mě terasu. V druhém pokoji se nacházejí tři samostatné postele. V každé s těchto pokojů je vestavná skříň, noční stolek ke každé posteli, noční lampy a maly stolek s malou židličkou. Ložní prádlo je k dispozici.

Vhodné pro

rodina
lyžování
koupání
cyklistika
turistika
na víkend
silvestr
poznávací
houbaření
romantika
pro seniory
levné dovolená
pro sportovce
hory
s domácím zvířetem
pobyt v přírodě
termály

Popis stravování

Příprava stravy v kuchyni v které se nachází jídelní stůl, rohová lavice plus dvě samostatné židle a rohová kuchyňská linka. Vybavení kuchyně - lednička, dvoj - plotýnka, mikrovlnka, rychlovarná konvice, toastovač, hotdogovač, topinkovač, elektrický gril a samozřejmě nádobí, talíře, skleničky, hrnky a příbory. K dispozici je i kotlík na guláš.

Sportovní aktivity

Od chaty je možné vybrat po značkovaných turistických stezkách na túry, procházky nebo na houby a lesní plody. Oblastí prochází značený cyklo okruh. V zimním období oblast nabízí možnost běžeckého lyžování po běžeckých tratích 200 m od chaty, sjezdové lyžování v okolních lyžařských střediscích, pro rodiny s malými dětmi možnosti sáňkování na okolních kopcích. Možnost celeročného koupání v Aquaparku Turčianske Teplice. V létě možnost koupání v okolních termálních koupalištích.
 LYŽOVÁNÍ

Možnost lyžování v nedalekém lyžařském středisku SKI Aréna Fačkovské sedlo, kde si přijdou na své začínající lyžaři, děti i zdatnější lyžaři.
Sjezdovky jsou zasněžování a pravidelně upravovány - Kromě freeride zóny a skiroute který nabízí lyžařům a snowboardistům zajezdit si na čerstvém prašanu.
Ve středisku je bezplatné parkoviště, skiservis, půjčovna lyžařské a snowboardové výstroje, ski depot, lyžařská škola. Ve středisku se nachází bufet na svahu, restaurace s denním menu i salaš.

 KOUPÁNÍ

Turčianske Teplice - Aquapark otevřené celoročně.
Termální koupaliště Veronika - Rajec.
Termální koupaliště ČAJKA - Bojnice.

 TURISTIKA

Magura 1146 m - najvyšší vrchol pohoria Magura, pekný výhľad. Nástup na túru priamo od chaty. Dľžka túry cca 5 km (2 - 2.5 hod) - ľahká túra.

Temešská skála 910 m - Dolomitovo - vápencový skalnatý vrchol je velmi cennou prírodnou lokalitou, ponúka krásné výhlady na Strážovské vrchy. Nástup na túru priamo od chaty. Dlžka túry cca 6,5 km (4 - 4.5 hod) - stredne náročná túra.

Sedlo Obšiar 780 m - Lúčnate sedlo ponúka pekné výhľady na okolité kopce. Nástup na túru priamo od chaty. Dlžka túry cca 3 km (1 hod) - ľahká túra.

Kľak 1346 m - najvyšší vrchol okresu Prievidza, pekný kruhový výhľad. Za dobrej viditeľnosti vidno Malú a Veľkú Fatru, Vysoké a Nízke Tatry. Nástup na túru Fačkovské sedlo. Dlžka túry cca 4.5 km(2.5hod) - stredne náročná túra.

Strážov 1213 m - najvyšší vrch Strážovských vrchov, pekný kruhový výhľad. Nástup na túru Čičmany. Dlžka túry 5.5 km(3hod). - stredne náročná túra


Turistické cíle

 TIPY NA VÝLETY.Bojnice: ZOO, Bojnický zámek, lázně, termální koupaliště, Muzeum pravěku - Prepoštská jeskyně, sokolníků

Turčianske Teplice: lázně, termální koupaliště Aquapark

Rajec a Rajecké Teplice: lázně, termální koupaliště

Rajecká Lesná: největší vyřezávaný Betlém

Čičmany: obec známá unikátní architekturou - malovanými srubovými dřevěnicemi

Přehrada Nitrianske Rudno: rybolov, člunkování

Kľačno: jízda na koni

Vodní svět: možnost rybolovu na chovných rybnících pro děti i nerybárov, možnost konzumace ulovených ryb

Nitrianske Rudno: přehrada - koupání, plavbu, rybolov

Další objekty v okolí

  • Pension Hujer

Všechna práva vyhrazena ubytovanilevne.eu | Vytvořil Ubytovanilevne.eu